close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 lutego 2017

  W środę 8 lutego w kościele Św. Andrzeja Apostoła w Wellingtonie odbył się koncert, na który złożyły się utwory pochodzące z nagranej w Polsce w 2016 roku płyty „Graupner-Vivaldi. Concerti for viola d'amore, guitar and viola.”

  Projekt muzyczny Vivaldi-Graupner jest nie tylko owocem współpracy między prof. Donaldem Maurice z New Zealand School of Music i Marcinem Murawskim profesorem nadzwyczajnym Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, ale przede wszystkim zrodził się z chęci zapieczętowania kontaktów muzycznych, które w ostatnich latach rozwinęły się między Polską a Nową Zelandią.

  Imprezę otworzyli przemówieniami prof. Donald Maurice oraz Ambasador RP Zbigniew Gniatkowski.

  Z wielką satysfakcją pragnę poinformować, że Marcin Murawski weźmie udział we wrześniowym 44. Międzynarodowym Kongresie Altowiolowym w Wellingtonie Bardzo cieszy mnie również, iż Ambasada RP może wesprzeć przyjazd tego artysty do Nowej Zelandii. Jest to dla nas kolejny krok do poszerzania współpracy kulturalnej i artystycznej pomiędzy Polską i Nową Zelandią  - powiedział polski ambasador otwierając koncert.

  Artyści wykonali m.in. Koncert D-dur na viola d'amore na altówkę i Koncert A-dur na altówkę miłosną i altówkę niemieckiego kompozytora Christopha Graupnera a także Koncert D-dur na gitarę skomponowany przez włoskiego wirtuoza Antonio Vivaldiego.

  koncert_1
  koncert_2
  koncert_3

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: