close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • WAŻNE INFORMACJE I KOMUNIKATY

 • INFORMACJA  DLA  POLSKICH BIUR  PODRÓŻY ORGANIZUJĄCYCH  WYJAZDY  DO  NOWEJ  ZELANDII I TURYSTÓW BIORĄCYCH  UDZIAŁ  W  TYCH  WYCIECZKACH

   

  Ambasada RP w Wellingtonie, w Nowej Zelandii, informuje, że na terenie Nowej Zelandii obowiązuje bezwzględny obowiązek posiadania pozwolenia na pracę dla cudzoziemców,  przewodników turystycznych i opiekunów grup.  Krajowe, np. polskie uprawnienia i pozwolenie na pracę przewodników na terenie Polski, w Nowej Zelandii nie są honorowane.

   

  Przewodnicy i opiekunowie grup wycieczkowych, prowadzący wycieczki na terenie Nowej Zelandii muszą legitymować się stosownymi licencjami - uprawnieniami, a pobyt wycieczki w miejscowych Parkach Narodowych musi być opłacony.

   

  Nierespektowanie nowozelandzkich przepisów odnośnie wymagań stawianych grupom zorganizowanym wiąże się z sankcjami prawnymi, między innymi bardzo wysokimi karami finansowymi.

   

  Ambasada RP w Wellingtonie uprzejmie prosi polskich turystów, którzy planują przyjazd do Nowej Zelandii w grupach zorganizowanych, aby kategorycznie domagali się potwierdzenia przez organizatorów takich wyjazdów posiadania wszelkich, wymaganych prawem nowozelandzkim, licencji, zgód i pozwoleń oraz wnoszonych opłat.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: