close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 28 marca 2017

  W dniu 27 marca 2017 roku Ambasador Zbigniew Gniatkowski złożył listy uwierzytelniające na ręce Prezydenta Republiki Kiribati Taneti Maamau.

  W swoim wystąpieniu Ambasador  Z. Gniatkowski mówił o historii Polski i jej roli w świecie. Przypomniał, że Polska stara się o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-19. Jako członek UE Polska jest aktywna w regionie Pacyfiku poprzez pomoc rozwojową udzielaną krajom wyspiarskim w ramach EDF, a w 2018 r. będzie gospodarzem konferencji klimatycznej COP24.

   

  Nawiązując do relacji dwustronnych (stosunki dyplomatyczne ustanowiono w marcu 2015 roku), Ambasador nawiązał do historii wioski Poland, a także doświadczeń młodych Kiribatyjczyków biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016.

   

  Treść przemówienia Ambasadora

   

  W programie wizyty były spotkania z przedstawicielami rządu oraz wizytacja projektów unijnych. Polski Ambasador spotkał z młodzieżą, która odwiedziła Polskę w ramach ŚDM (grupa 26 pielgrzymów pod przewodnictwem Biskupa Kiribati i seminarzysty Przemysława) oraz złożył wizytę w szkole podstawowej.

  Kiribati_1
  Kiribati_10
  Kiribati_12
  Kiribati_2
  Kiribati_3
  Kiribati_4
  Kiribati_5
  Kiribati_6
  Kiribati_8
  Kiribati_9
  Kiribati_14
  IMG_6406
  Kiribati
  IMG_6463

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: