close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 29 listopada 2016

  Dyrektor Departamentu Azji i Pacyfiku Michał Kołodziejski, wspólnie z dyrektorem Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, Mateuszem Stąsiekiem oraz Dyrektor Departamentu Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka Zbigniew Czech złożyli w listopadzie 2016 r. wizyty robocze w Wellingtonie.

  Program wizyty w Wellingtonie obejmował spotkania z kierownictwem Departamentu Europy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Handlu Nowej Zelandii (MFAT), w tym z wiceministrem Jeffem Langley’em.

   

  Tematem konsultacji politycznych był kalendarz wizyt dwustronnych, bieżąca współpraca polityczna, gospodarcza, kulturalna i na forum międzynarodowym pomiędzy Polską i Nową Zelandią, a także omówienie sytuacji bezpieczeństwa w Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku.

   

  Ważnym komponentem wizyty było spotkanie z przedstawicielami Polonii mieszkającej w Nowej Zelandii, które odbyło się w rezydencji Ambasadora RP.

   

   Dyrektor Departamentu ONZ MSZ RP spotkał się z kierownictwem i pracownikami Departamentu ONZ przy MFAT. Konsultacje dotyczyły głównie nowozelandzkich doświadczeń z okresu kampanii oraz członkostwa Nowej Zelandii w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, która przypada na okres 2015-2016.

  konsulatcje_3
  konsultacje_1
  konsultacje_2
  konsultacje_4
  konsultacje_5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: