close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 6 lutego 2017

  Podczas oficjalnej wizyty na Tuvalu Ambasador Zbigniew Gniatkowski złożył listy uwierzytelniające na ręce Gubernatora Generalnego Tuvalu Sir Iakoba Taeia Italeli, rozpoczynając tym samym pierwszą w historii misję Ambasadora RP w Tuvalu.

  W trakcie wizyty, która miała miejsce w dniach 31 stycznia – 2 lutego w Funafuti, polski ambasador odbył liczne spotkania z wysokimi rangą reprezentantami rządu Tuvalu, m.in. z Premierem Enele Sosene Sopoaga, Wicepremierem, Ministrem finansów i Ministrem rozwoju gospodarczego Maatia Toafa, Ministrem spraw wewnętrznych i rozwoju obszarów wiejskich Namoliki Sualiki Neemia,  a także z czołowymi przedstawicielami agencji rządowych i instytucji. Ambasador odwiedził jedną z lokalnych szkół, gdzie podarował dzieciom materiały promocyjno-edukacyjne o Polsce, a także siedzibę Urzędu Filatelistycznego Tuvalu, działającego w Funafuti od 1976 roku. Tuvalu słynie na świecie z produkcji znaczków. W 2014 Urząd wydał serię limitowaną znaczków z okazji kanonizacji Papieża Polaka Św. Jana Pawła II. Ambasador Gniatkowski odwiedził także tereny realizacji inwestycji z funduszy Unii Europejskiej.

   

  Dodatkowym celem wizyty w Funafuti była misja techniczna z udziałem dr inż. Piotra Grzybowskiego z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, który na Tuvalu badał możliwości technologicznie i ekonomicznie optymalnej formy utylizacji odpadów.

  tuvalu 1
  tuvalu 10
  tuvalu 11
  tuvalu 2
  tuvalu 3
  tuvalu 4
  tuvalu 5
  tuvalu 6
  tuvalu 7
  tuvalu 8
  tuvalu 9

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: