close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 18 marca 2015

  17 marca br. odbyło się doroczne spotkanie Premiera Nowej Zelandii Johna Key z korpusem dyplomatycznym. Na uroczystości w Muzeum Te Papa obecny był też Ambasador Zbigniew Gniatkowski.

  W swoim wystąpieniu Premier Key zwrócił uwagę na dobre wyniki nowozelandzkiej gospodarki oraz przypomniał priorytety swojego rządu, m.in. zacieśnianie relacji handlowych z innymi państwami oraz reformę budownictwa społecznego. Wspomniał też o udziale Nowej Zelandii w działaniach międzynarodowej koalicji wymierzonej przeciw PI.

   

   

  W czasie spotkania Ambasador RP w Nowej Zelandii Zbigniew Gniatkowski rozmawiał z Premierem Johnem Key o stosunkach dwustronnych polsko-nowozelandzkich, wskazując na ich imponującą dynamikę zarówno w wymiarze politycznym jak i ekonomicznym. Amb. Gniatkowski poinformował o pozytywnym trendzie w wymianie handlowej (wzrost obrotów handlowych o 24% w 2014 r.) i rosnącym zainteresowaniu polskich firm rynkiem nowozelandzkim, o czym świadczy m.in. przyjazd do Auckland w połowie kwietnia br. przedstawicieli kilkunastu firm w ramach misji GreenEvo.

   

  Fot. Photography by Woolf

  Premier J.Key i Amb. Z.Gniatkowski z małżonką
  Premier J.Key i Amb. Z.Gniatkowski z małżonką
  Spotkanie z Premierem J. Key
  Spotkanie z Premierem J. Key

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: