close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 marca 2011

  W dniach 20 lutego - 6 marca 2011r. wizytę w Nowej Zelandii złożyła p. Róża Thun, członkini Parlamentu Europejskiego.

  Roza ThunPoczątkowo planowana wizyta w Wellington i Christchurch, w związku z tragedią trzęsienia ziemi w Christchurch, została ograniczona tylko do Wellington.

  Wizyta Róży Thun związana była ze sprawowaniem Prezydencji Lokalnej UE przez Polskę w Nowej Zelandii. Program obejmował m.in. spotkanie z Przewodniczącym Grupy Nowozelandzko-Polskiej w Parlamencie NZ p. Simonem Bridges oraz dyskusję  z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu oraz  Ministerstwa Rozwoju Ekonomicznego.

  Wykład na Victoria University of Wellington był gratką dla studentów Political Science and International Relations. W wykładzie "What Europe means to average Europeans" przedstawione zostały praktyczne uwarunkowania członkostwa krajów europejskich w UE, przede wszystkim na przykładzie Polski.

  Pani Thun spotkała się także z ambasadorami krajów Unii Europejskiej w Wellington. Róża Thun przedstawiła zakres zadań, jakimi zajmuje się w ramach prac Komisji ds. Rynku Wewnętrznego.

  Na zakończenie wizyty Pani Róża Thun odbyła spotkanie z Polonią w Domu Polskim. Zorganizowane to było przez Stowarzyszenie Polaków w Nowej Zelandii. Seminarium, podczas którego R. Thun zaprezentowała tematykę, którą zajmuje się w Parlamencie Europejskim, a także aktualną sytuację polityczną i gospodarczą w Polsce, spotkało się z dużym zainteresowaniem nowozelandzkiej Polonii.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: