close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • DWUSTRONNA WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA

 • Gospodarcze umowy dwustronne:

   

  - Umowa między Rzecząpospolitą Polską a Nową Zelandią w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, podpisana w Warszawie dnia 21 kwietnia 2005r. (TEKST UMOWY)

   

  - Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Nowej Zelandii w sprawie Programu Zwiedzaj i Pracuj (Working Holiday Scheme), podpisana w Warszawie dnia 9 maja 2008r. (TEKST UMOWY)

   

  - Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Nowej Zelandii w sprawie koprodukcji filmowej, podpisana w Warszawie dnia 21 października 2015r. (TEKST UMOWY)

   

   

  Współpraca UE - Nowa Zelandia:

   

  Ramy obecnej współpracy Unia Europejska – Nowa Zelandia określone zostały we Wspólnej Deklaracji o Stosunkach i Współpracy z 2007r. i dodatkowo za pomocą innych formalnych i nieformalnych instrumentów i uzgodnień.

   

  Wspólna Deklaracja została zastąpiona umową ramową PARC (Partnership Agreement on Relations and Cooperation), która została podpisana 6 października 2016 roku.

   

  Obecnie (początek 2018 roku) trwają prace nad wypracowaniem mandatu, który umożliwi oficjalne rozpoczęcie negocjacji umowy o wolnym handlu pomiędzy UE a Nową Zelandią.  

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: